Akmens masės plytelių gręžimas

Akmens masės plytelių gręžimui naudojame HELLER Cera expert kietmetalinį 5mm grąžtelį. Akmens masės plytelė yra 10mm storio. Rekomenduojami gręžimo apsisukimai 800 rpm. Šiam darbui renkamės FEIN ASCM 18 QM akumuliatorinį suktuvą/gręžtuvą, kuris turi keturis greičio režimus 400/800/1950/3850.
Labai patogu, nes pasirinkus antrą greitį, mes turime optimalius ir Heller gamintojo rekomenduojamus 800 rpm apsisukimus. Jeigu pasirenkame šį darbą atlikti su kito gamintojo įrankiu, kuris turi tik du greičio pasirinkimus, reikia dirbti su pirmu greičiu apie 400 rpm. Dirbant pirmu greičiu skylės gręžimas užtruks ilgiau. Dirbant antru greičiu turėsime apie 2000 rpm ir smarkiai viršysime rekomenduojamus apsisukimus, ko pasekoje labai greitai perkaitinsime kietmetalį ir jis nulūš. Gręžiant akmens masės plyteles ir kitas kietas medžiagas su šiais grąžteliais, būtina juos laikas nuo laiko aušinti, pamerkiant darbinę grąžto dalį į vandenį. Neaušinant grąžtelis perkais jau po 3-4 skylių ir kietmetalis nulūš. Atsirandanti melsva spalva ant kietmetalio ar ant jį laikančio kotelio, jau rodo, kad grąžtelis yra per mažai aušinamas. Dirbant pagal rekomendacijas, 10 mm storio plytelėje galime išgręžti daugiau kaip 20 skylių. Heller Cera expert grąžteliai skirti gręžti tik per akmens masės plytelę, nes pragręžus plytelę, gręžti giliau į sieną ar grindis reikia su betono gręžimo grąžtu.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką SUTINKU Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia
Sutinku