Kaip juodą dažytą metalą paversti poliruotu, labai blizgiu?

Užduotis dažytą juodą metalą paversti poliruotu stipriai blizgiu.

Pirmas etapas. Dažų nuvalymas nuo paviršiaus. Šiam etapui naudojamas aliuminio oksido korėtas diskas, kuris skirtas dažų, gruntų, rūdžių valymui. Dėka savo korėtos struktūros šie diskai neužsikemša, neapsivelia, neužsigeliažina, kas leidžia ilgai ir efektyviai atlikti darbą. Silicio karbido ir keramikos grūdo korėti diskai pasižymi dar didesniu agresyvumu ir tarnavimo laiku.

Antras etapas. Kadangi šis paviršius turėjo daug nelygumų, juos reikėjo pralyginti. Galima buvo tai atlikti ir su korėtu disku, tačiau jis būtų greičiau sudilęs ir jo paskirtis visai kitokia, todėl abrazyvus geriau naudoti pagal paskirtį. Šiam darbui buvo pasirinktas neaustinės medžiagos žiedlapinis coarse diskas. Šis diskas dirba agresyviai kaip paprastas žiedlapinis diskas, tačiau dėka neaustinės medžiagos paviršius po šlifavimo lieka blizgesnis. Šie neaustinės medžiagos Wendt žiedlapiniai diskai būna coarse, medium, very fine ir naudojami pagal norimą išgauti paviršiaus blizgumą.

Trečias etapas. Paviršiaus suraižymų susmulkinimui ir privedimui iki poliravimo naudojame 3M Trizact A30 ir A16 kibius diskelius. Kadangi paviršius nelygus ir jį reikia kopijuoti, naudojame VSM minkštą padą. Jeigu po A16 grūdo dėl nekokybiško metalo atsiveria metalo poros, galima panaudoti A6 grūdą, kuris panaikina atsivėrusias metalo poras. Panaudojus A6 grūdą poliravimo etapas tampa dar lengvesnis ir greitesnis. Svarbu nepamiršti, kad darbui su 3M Trizact diskeliais reikia max iki 4000 apsisukimų, nes viršijant apsisukimus susigadins nuo karščio pado kabliukai ir abrazyvas labai greitai susidėvės. Šiam darbui reikalingas reguliuojamas kampinis šlifuoklis arba Fein WPO 14-25E šlifavimo-poliravimo įrankis, kuris dirba max 2500 apsisukimais, kurių dėka galima atlikti šlifavimą ir naudoti poliravimo priedus. Atliekant šiuos darbus su Fein įrankiu, jis nekaista dėka savo didelio sukimo momento, ko neturi reguliuojami kampiniai šlifuokliai, kurie ilgai dirbant perkaista ir sudega. Ketvirtas etapas. Poliravimui galima rinktis įvairius tai paskirčiai skirtus diskus, skriemulius ir tt. Šiuo atveju buvo naudojamas kibus filco diskas ir kotoninis skriemulys + viena poliravimo pasta. Poliravimui buvo pasirinktas Fein WPO 14-25E įrankis dėl reikiamų 2500 apsisukimų ir atsparumo perkaitimui ilgai atliekant šį darbą.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką SUTINKU Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia
Sutinku